21 Kasım 2010 Pazar

Karaktersiz futbol! Anlamayan anlar...

Eskişehir Atatürk çimleri senelerce böyle karaktersiz top oynandığını görmemiştir. Süper Lig'e yükseldiğimiz yıl bile en azından ligde kalma amacıyla karakterli bir futbol sergiliyordu takımımız. Şimdiyse... içler acısı bir futbol oynuyoruz. Takımda futbolu bilen futbolcu yok değil aslında, ondan değil karaktersiz oyun, tek sebebi takım, altyapı, futbolcu yönetmesini bilemeyen, çabalayan, uğraşan ama beceremeyen idareciler. Sene başında yapılan 3-5 transfer ile hedefleri bir anda ilk 4'e taşıyan yönetim, ancak ve ancak hayalperest olmakla suçlanabilir. Peki bunları duyup da uyutulan taraftara ne demeli! Bir karaktersizlik daha varsa burada da var. Kendini ateşe atıp, eleştiriyi sakınmayan 3-5 kişiden başka kim vardı sene başında Avrupa hedefi olmayan?

Futbol mantalitesi daha oluşmayan, senelerce oluşmayan adama 2,5 milyon lira verip almakla transfer yaptığını sanan idarecilerle, geçen seneki şanslı maçlarla kendini ilk 7 ye sokan takımı sanki kendi yaratmış havalarıyla oynatmaya çalışan BJK'lı bir TD ile, kendini Türkiye'nin en iyi (kime göre!) taraftarı sayan bir topluluğa sahip olan takımın şu anki durumuna bakın, sadece bakın ve durun. Sadece bakın, neler olduğunu anlamaya çalışın. Anlamayan anlar. Ben anlayamayana anladı derim, anladım diyenleri de anlamam.

Takımın başına getirdiğin adam tirübünde. Peki bu adam tirübünde diye niye biz her maça 11 kişi defansif anlayışla çıkıyoruz? Karaktersiz futbol oynuyorsa bu takım, kimin oynattığına bakacaksın. Karakteri olmayanlar, sahada karakter sergileyemez ki! Balık baştan kokar...

Sahaya sürülen oyuncuların kaç tanesi geçen sene oynuyordu bir bakın Allah aşkına. Neredeyse hepsi de oynuyordu. Ne oldu bu takıma diyen bir sürü taraftar arkadaşımız var forumumuzda. İnanın bir şey olduğu yok! Adamlar yine oynuyor da oynatmıyorlar işte. İstek var mı? Var. Ama, karakter yok hocam, oyuncuyu oynatmak için bir oyun karakterin yok! Kondisyon YOK, Fizyoterapi YOK, TD YOK, İdman EKSİK!

Hiç yorum yok: